SMA6F22A
STMicroelectronics
Producto No:
SMA6F22A
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
SMAflat
Descripción:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMAFLAT
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 17.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMAflat
Series SMA6F, TRANSIL™
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V