Hogar / TVS Diodes / SMA6J170A-TR
minImg
SMA6J170A-TR
STMicroelectronics
Producto No:
SMA6J170A-TR
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
SMA (DO-214AC)
Descripción:
TVS DIODE 170VWM 292VC SMA
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.3A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 189V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMA (DO-214AC)
Series SMA6J, TRANSIL™
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 292V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 170V