SMA6J33A
Littelfuse Inc.
Producto No:
SMA6J33A
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
DO-214AC (SMA)
Descripción:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AC
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series SMA6J
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V