SMA6L16A
Littelfuse Inc.
Producto No:
SMA6L16A
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
DO-221AC
Descripción:
TVS DIODE 16VWM 26VC DO221AC
En stock : 113
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 23.1A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 17.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-221AC
Series SMA6L
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 16V