SMAJ10AJ
WeEn Semiconductors
Producto No:
SMAJ10AJ
Paquete:
SMA
Descripción:
SMAJ10A/SMA/REEL 13" Q1/T1 *STA
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 23.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 11.21V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SMA
Series SMAJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V