SMAJ150H
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
SMAJ150H
Paquete:
DO-214AC (SMA)
Descripción:
TVS DIODE 150VWM 266VC DO214AC
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.1A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 167V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101, SMAJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 266V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V