Hogar / TVS Diodes / SMAJ17CA-E3/61
minImg
SMAJ17CA-E3/61
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SMAJ17CA-E3/61
Paquete:
DO-214AC (SMA)
Descripción:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AC
En stock : 1505
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 14.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V