Hogar / TVS Diodes / SMAJ188CA-TR
minImg
SMAJ188CA-TR
STMicroelectronics
Producto No:
SMAJ188CA-TR
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
SMA (DO-214AC)
Descripción:
TVS DIODE 188VWM 388VC SMA
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 209V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SMA (DO-214AC)
Series SMAJ, TRANSIL™
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 388V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 188V