SMAJ20A-TR
STMicroelectronics
Producto No:
SMAJ20A-TR
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
SMA (DO-214AC)
Descripción:
TVS DIODE 20VWM 42.8VC SMA
En stock : 11100
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 54A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SMA (DO-214AC)
Series SMAJ, TRANSIL™
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.8V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V