SMAJ33CA-Q
Bourns Inc.
Producto No:
SMAJ33CA-Q
Fabricante:
Bourns Inc.
Paquete:
DO-214AC (SMA)
Descripción:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMA
En stock : 21675
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.5A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101, SMAJ-Q
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V