Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SMAJ48CAHE3/61
Fabricante:
Paquete:
DO-214AC (SMA)
Lote:
-
Descripción:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.456
$0.456
10
$0.36765
$3.6765
25
$0.33668
$8.417
100
$0.250515
$25.0515
250
$0.227012
$56.753
500
$0.187872
$93.936
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Bidirectional Channels | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 5.2A |
| Applications | Automotive |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Voltage - Breakdown (Min) | 53.3V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power - Peak Pulse | 400W |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) |
| Series | Automotive, AEC-Q101, TransZorb® |
| Type | Zener |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 77.4V |
| Package / Case | DO-214AC, SMA |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 48V |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | SMAJ48 |