Hogar / TVS Diodes / SMAJ54A-E3/5A
minImg
SMAJ54A-E3/5A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SMAJ54A-E3/5A
Paquete:
DO-214AC (SMA)
Descripción:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AC
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 60V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 87.1V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 54V