SMAJ70CA-TR
STMicroelectronics
Producto No:
SMAJ70CA-TR
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
SMA (DO-214AC)
Descripción:
TVS DIODE 70VWM 146VC SMA
En stock : 7197
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 77.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SMA (DO-214AC)
Series SMAJ, TRANSIL™
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 146V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 70V