Hogar / TVS Diodes / SMAJ85-E3/61
minImg
SMAJ85-E3/61
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SMAJ85-E3/61
Paquete:
DO-214AC (SMA)
Descripción:
TVS DIODE 85VWM 151VC DO214AC
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 94.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 300W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 151V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 85V