SMAJE170AH
Eaton - Electronics Division
Producto No:
SMAJE170AH
Paquete:
SMA
Descripción:
TVS DIODE 170VWM UNI
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.5A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 189V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SMA
Series Automotive, AEC-Q101, SMAJExxH
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 275V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 170V