SMAJE75AH
Eaton - Electronics Division
Producto No:
SMAJE75AH
Descripción:
TVS DIODE 75VWM UNI
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.3A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 83.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 121V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 75V