SMB10J400A
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Producto No:
SMB10J400A
Paquete:
SMB
Descripción:
TVS SMD 400V 1000W Uni-directio
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.5A
Voltage - Breakdown (Min) 447V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMB
Series -
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 648V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 400V