Hogar / TVS Diodes / SMB8J15CA-E3/52
minImg
SMB8J15CA-E3/52
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SMB8J15CA-E3/52
Paquete:
DO-214AA (SMB)
Descripción:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AA
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 32.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 800W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V