Hogar / TVS Diodes / SMB8J30CAHE3/5B
minImg
SMB8J30CAHE3/5B
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SMB8J30CAHE3/5B
Paquete:
DO-214AA (SMB)
Descripción:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AA
En stock : 81
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.5A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 800W
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V