Hogar / TVS Diodes / SMBG24-E3/5B
minImg
SMBG24-E3/5B
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SMBG24-E3/5B
Paquete:
SMBG (DO-215AA)
Descripción:
TVS DIODE 24VWM 43VC DO215AA
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 14A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMBG (DO-215AA)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 43V
Package / Case DO-215AA, SMB Gull Wing
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V