SMBJ110C
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
SMBJ110C
Paquete:
DO-214AA (SMB)
Descripción:
600W, 135.5V, 10%, BIDIRECTIONAL
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 122V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series SMBJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 196V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V