Hogar / TVS Diodes / SMBJ11CA-E3/52
minImg
SMBJ11CA-E3/52
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SMBJ11CA-E3/52
Paquete:
DO-214AA (SMBJ)
Descripción:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AA
En stock : 24665
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 33A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 12.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18.2V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 11V