Hogar / TVS Diodes / SMBJ13CHE3/5B
minImg
SMBJ13CHE3/5B
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SMBJ13CHE3/5B
Paquete:
DO-214AA (SMBJ)
Descripción:
TVS DIODE 13VWM 23.8VC DO214AA
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 25.2A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.8V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V