Hogar / TVS Diodes / SMBJ15CA-E3/5B
minImg
SMBJ15CA-E3/5B
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SMBJ15CA-E3/5B
Paquete:
DO-214AA (SMBJ)
Descripción:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AA
En stock : 3220
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 24.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V