SMBJ15CAJ
WeEn Semiconductors
Producto No:
SMBJ15CAJ
Paquete:
SMB
Descripción:
SMBJ15CA/SMB/REEL 13" Q1/T1 *ST
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 24.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 16.86V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMB
Series SMBJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V