Hogar / TVS Diodes / SMBJ190CA-HF
minImg
SMBJ190CA-HF
Comchip Technology
Producto No:
SMBJ190CA-HF
Fabricante:
Comchip Technology
Paquete:
DO-214AA (SMB)
Descripción:
TVS DIODE 190VWM 307.8VC DO214AA
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.9A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 211V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 307.8V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 190V