SMBJ24CA-Q
Bourns Inc.
Producto No:
SMBJ24CA-Q
Fabricante:
Bourns Inc.
Paquete:
SMB (DO-214AA)
Descripción:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMB
En stock : 3741
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15.5A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMB (DO-214AA)
Series Automotive, AEC-Q101, SMBJ-Q
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V