Hogar / TVS Diodes / SMBJ30CA M4G
minImg
SMBJ30CA M4G
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
SMBJ30CA M4G
Paquete:
DO-214AA (SMB)
Descripción:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AA
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series SMBJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V