Hogar / TVS Diodes / SMBJ33CHE3/5B
minImg
SMBJ33CHE3/5B
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SMBJ33CHE3/5B
Descripción:
TVS DIODE 33VWM 59VC DO214AA
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.2A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 59V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V