Hogar / TVS Diodes / SMBJ36CHE3/5B
minImg
SMBJ36CHE3/5B
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SMBJ36CHE3/5B
Descripción:
TVS DIODE 36VWM 64.3VC DO214AA
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.3A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 40V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 64.3V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V