SMBJ400A
Littelfuse Inc.
Producto No:
SMBJ400A
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
DO-214AA (SMBJ)
Descripción:
TVS DIODE 400VWM 648VC DO214AA
En stock : 3176
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 900mA
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 447V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series SMBJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 648V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 400V