Hogar / TVS Diodes / SMBJ48CHE3/52
minImg
SMBJ48CHE3/52
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SMBJ48CHE3/52
Paquete:
DO-214AA (SMBJ)
Descripción:
TVS DIODE 48VWM 85.5VC DO214AA
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 53.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 85.5V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V