Hogar / TVS Diodes / SMBJ51-E3/52
minImg
SMBJ51-E3/52
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SMBJ51-E3/52
Paquete:
DO-214AA (SMBJ)
Descripción:
TVS DIODE 51VWM 91.1VC DO214AA
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 56.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 91.1V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V