SMBJ58A/TR7
YAGEO
Producto No:
SMBJ58A/TR7
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
DO-214AA (SMB)
Descripción:
SMBJ, DO-214AA, 58V, 93.6V, REEL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series SMBJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V