SMBJ58CA-TR
STMicroelectronics
Producto No:
SMBJ58CA-TR
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
SMB (DO-214AA)
Descripción:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMB
En stock : 32517
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMB (DO-214AA)
Series SMBJ, TRANSIL™
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V