Hogar / TVS Diodes / SMBJ64A/TR13
minImg
SMBJ64A/TR13
YAGEO
Producto No:
SMBJ64A/TR13
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
DO-214AA (SMB)
Descripción:
SMBJ, DO-214AA, 64V, 103V, REEL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.9A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 71.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series SMBJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 103V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V