SMBJ75A-HF
Comchip Technology
Producto No:
SMBJ75A-HF
Fabricante:
Comchip Technology
Paquete:
DO-214AA (SMB)
Descripción:
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AA
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 83.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 121V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 75V