SMBJ8.5A-HR
Littelfuse Inc.
Producto No:
SMBJ8.5A-HR
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
DO-214AA (SMBJ)
Descripción:
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO214AA
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 41.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 9.44V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series SMBJ-HR
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14.4V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8.5V