SMBJE170A
Eaton - Electronics Division
Producto No:
SMBJE170A
Paquete:
SMB
Descripción:
TVS DIODE 170VWM 275VC SMB
En stock : 6000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.2A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 189V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMB
Series SMBJE
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 275V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 170V