SMBJE60A
Eaton - Electronics Division
Producto No:
SMBJE60A
Paquete:
SMB
Descripción:
TVS DIODE 60VWM 96.8VC SMB
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.2A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 66.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMB
Series SMBJE
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 96.8V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 60V