SMC1206J102
NTE Electronics, Inc
Producto No:
SMC1206J102
Descripción:
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 1206
En stock : 3536
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 50
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series SMC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 1000 pF