Hogar / TVS Diodes / SMCG20A-E3/57T
minImg
SMCG20A-E3/57T
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SMCG20A-E3/57T
Paquete:
SMCG (DO-215AB)
Descripción:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO215AB
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 46.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMCG (DO-215AB)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Package / Case DO-215AB, SMC Gull Wing
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V