SMCG64CA-HR
Littelfuse Inc.
Producto No:
SMCG64CA-HR
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
SMCG (DO-215AB)
Descripción:
TVS DIODE 64VWM 103VC DO215AB
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 14.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 71.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMCG (DO-215AB)
Series SMCG-HR
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 103V
Package / Case DO-215AB, SMC Gull Wing
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V