SMCJ100CA-Q
Bourns Inc.
Producto No:
SMCJ100CA-Q
Fabricante:
Bourns Inc.
Paquete:
DO-214AB (SMC)
Descripción:
TVS DIODE 100VWM 210.6VC DO214AB
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 46.5A (8/20µs)
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 111V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series Automotive, AEC-Q101, SMCJ-Q
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 210.6V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 100V