Hogar / TVS Diodes / SMCJ130CA-HF
minImg
SMCJ130CA-HF
Comchip Technology
Producto No:
SMCJ130CA-HF
Fabricante:
Comchip Technology
Paquete:
DO-214AB (SMC)
Descripción:
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AB
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 144V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 209V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 130V