Hogar / TVS Diodes / SMCJ15C-E3/57T
minImg
SMCJ15C-E3/57T
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SMCJ15C-E3/57T
Paquete:
DO-214AB (SMCJ)
Descripción:
TVS DIODE 15VWM 26.9VC DO214AB
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 55.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26.9V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V