Hogar / TVS Diodes / SMCJ188A-E3/57T
minImg
SMCJ188A-E3/57T
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SMCJ188A-E3/57T
Paquete:
DO-214AB (SMCJ)
Descripción:
TVS DIODE 188VWM 328VC DO214AB
En stock : 1598
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 209V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 328V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 188V