SMCJ188A-TR
STMicroelectronics
Producto No:
SMCJ188A-TR
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
SMC
Descripción:
TVS DIODE 188VWM 388VC SMC
En stock : 2049
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 26A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 209V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC
Series SMCJ, TRANSIL™
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 388V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 188V