Hogar / TVS Diodes / SMCJ30-E3/9AT
minImg
SMCJ30-E3/9AT
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
SMCJ30-E3/9AT
Paquete:
DO-214AB (SMCJ)
Descripción:
TVS DIODE 30VWM 53.5VC DO214AB
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 28A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.5V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V