SMCJ350CA
Meritek
Producto No:
SMCJ350CA
Fabricante:
Meritek
Descripción:
TVS DIODE 350VWM 567VC
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 391V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series SMCJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 567V
Package / Case DO-214AB (SMC)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 350V